Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Սերգեյ Լավրովին ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը երեկ հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, շնորհավորել նրան ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնության Աշխատանքի հերոսի բարձր կոչմանն արժանանալու համար:
Նախագահ Սարգսյանն իր բարեմաղթանքներն է հղել բարեկամ և դաշնակից երկրի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին և ընդգծել Սերգեյ Լավրովի մեծ ներդրումը հայ-ռուսական ռազմավարական հարաբերությունների զարգացման գործում, ինչպես նաև նրա բարձր պորֆեսիոնալիզմը և ծանրակշիռ դերը համաշխարհային քաղաքականության և դիվանագիտության ասպարեզում:
Սերգեյ Լավրովի հետ Արմեն Սարգսյանին կապում են ոչ միայն ներկայիս պաշտոնական, այլև վաղեմի պրոֆեսիոնալ և բարեկամական հարաբերությունները:

Президент Армении поздравил Сергея Лаврова
Президент Республики Армен Саркисян вчера имел телефонный разговор с министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым, поздравил его с 70-летним юбилеем, а также с получением высокого звания Героя труда Российской Федерации.
Президент Саркисян направил свои добрые пожелания руководителю внешнеполитического ведомства дружественной и союзной страны и подчеркнул большой вклад Сергея Лаврова в дело развития армяно-российских стратегических отношений, а также его высокий профессионализм и весомую роль в мировой политике и на дипломатической арене.
С Сергеем Лавровым Армена Саркисяна связывают не только нынешние официальные отношения, но также давние профессиональные и дружеские отношения.