Օժանդակության ծրագրերի հիմքում պետք է դիտարկել զարգացման կոմպոնենտը. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվում են տնտեսական հակաճգնաժամային միջոցառումներին և առաջարկություններին վերաբերող քննարկումները:
Մասնավորապես, քննարկվել են բիզնեսին աջակցության և հասարակության առանձին շերտերին սոցիալական օժանդակության այն լրացուցիչ գործիքներն ու հնարավորությունները, որոնք կարող են լրացնել կառավարության կողմից այսօր ընդունված ծրագրային փաթեթները:
Խորհրդակցության ընթացքում շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավաների և ներկայացուցիչների կողմից ներկայացվել են մի շարք առաջարկություններ և գաղափարներ, որոնց շուրջ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն:
Վարչապետը հանձնարարել է հավանության արժանացած գաղափարների հիման վրա ներկայացնել համապատասխան միջոցառումների ծրագրեր՝ դրանք կառավարության հաստատմանը ներկայացնելու համար: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է՝ բոլոր ծրագրերի հիմքում պետք է դիտարկել զարգացման կոմպոնենտը:

В правительстве Армении продолжаются обсуждения антикризисных экономических мер
В правительстве под председательством премьер-министра Никола Пашиняна продолжаются обсуждения антикризисных экономических мер и предложений.
В частности, были обсуждены дополнительные инструменты и возможности для поддержки бизнеса и социальной помощи отдельным слоям общества, которые могут дополнить принятые сегодня правительством программные пакеты.
В ходе совещания руководители и представители заинтересованных ведомств представили ряд предложений и идей, по которым состоялся обмен мнениями.
Премьер-министр поручил на основе получивших одобрение идей составить программы соответствующих мероприятий, чтобы представить их на утверждение правительства. Никол Пашинян подчеркнул, что в основе всех программ должен лежать компонент развития.