Արմեն Սարգսյանը «Եռաբլուր» պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողությունների ժամանակ զոհված հերոսների հիշատակին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:
Նախագահին ուղեկցել են հայկական բանակի նախկին ժամկետային զինծառայողներ՝ Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի աշխատակիցներ Գոռ Դարմանյանը և Լիպարիտ Մելքոնյանն, ինչպես նաև արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակից Արկադի Անդրեասյանը: Զինված ուժերում իրենց ծառայության ընթացքում նրանք աչքի են ընկել իրենց մարտական բարձր պատրաստականությամբ և նվիրվածությամբ, վիրավորվել մարտական գործողությունների ժամանակ: Նրանք աշխատանքի են ընդունվել «Հայրենիքի պաշտպան» նախաձեռնության շրջանակում, որի նպատակն է օժանդակել զինվորական ծառայության ընթացքում հաշմանդամություն ստացած զինծառայողներին, նրանց ապահովել աշխատանքով:
Նախագահ Սարգսյանը և նրան ուղեկցող հայրենիքի պաշտպանները ծաղիկներ են դրել 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողությունների ժամանակ իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների շիրիմներին և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին։

Президент Армении в пантеоне "Ераблур" воздал дань уважения памяти героев, павших во время боевых действий в апреле 2016г.
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня посетил воинский пантеон "Ераблур".
Президента сопровождали бывшие военнослужащие срочной службы армянской армии, сотрудники Аппарата Президента Республики Гор Дарманян и Липарит Мелконян, а также сотрудник Министерства по чрезвычайным ситуациям Аркадий Андреасян. В ходе своей службы в Вооружённых силах они проявили себя высокой боевой готовностью и преданностью, были ранены во время боевых действий. Они приняты на работу в рамках инициативы "Защитник Отечества", цель которой помочь получившим инвалидность в ходе военной службы военнослужащим, обеспечить их работой.
Президент Саркисян и сопровождающие его защитники Отечества возложили цветы к могилам героев, погибших во время боевых действий в апреле 2016 года и воздали дань уважения их памяти.