Քննարկվել են տարբեր գյուղմթերքների արտադրության խթանման հետագա քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվել են քննարկումները՝ կորոնավիրուսի հետևանքով առաջացած սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծումների վերաբերյալ:
Մասնավորապես, քննարկվել են տարբեր գյուղմթերքների արտադրության խթանման, ֆերմերային տնտեսությունների զարգացման ուղղությամբ նոր գործիքների ներդրման հնարավորությունները, որոնց շուրջ հնչեցվել են առաջարկություններ և դիտարկումներ:
Վարչապետը կարևորել է մինչ այժմ այս ուղղություններով կիրառվող գործիքների արդյունքների ամփոփումը՝ դրանց պահանջարկը գնահատելու համար: Նիկոլ Փաշինյանն Էկոնոմիկայի նախարարությանը հանձնարարել է, հաշվի առնելով հնչեցված գաղափարները և նախորդ ծրագրերի գնահատականները, ներկայացնել հետագա միջոցառումների նախագիծ:
Վարչապետը ևս մեկ անգամ կարևորել է ներդրումային ծրագրերի խթանման ուղղությամբ կառավարության քայլերը և հավելել, որ պետք է ներդնել ներդրումային առաջարկներին արձագանքման օպերատիվ մեխանիզմ: Խոսելով սոցիալական աջակցության ծրագրերի մասին՝ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է՝ պատկան գերատեսչությունները պետք է աշխատեն այնպես, որպեսզի րոպե առաջ շահառուները ստանան իրենց հասանելիք օժանդակությունը:

В правительстве Армении обсуждены дальнейшие шаги по стимуляции производства сельскохозяйственных продуктов
В частности, были обсуждены возможности стимулирования производства различных сельскохозяйственных продуктов и внедрения новых инструментов развития фермерских хозяйств, были озвучены предложения и замечания.
Премьер-министр подчеркнул важность подведения итогов использованных до сих пор в этих направлениях инструментов для оценки их спроса. Никол Пашинян поручил министерству экономики с учетом озвученных идей и оценок предыдущих программ представить проект дальнейших мероприятий.
Премьер-министр еще раз подчеркнул важность шагов правительства по продвижению инвестиционных программ и добавил, что необходимо внедрить оперативный механизм реагирования на инвестиционные предложения. Говоря о программах социальной помощи, Никол Пашинян подчеркнул, что соответствующие ведомства должны работать таким образом, чтобы бенефициары как можно раньше получили необходимую помощь.