Տեսեք իսկական հերոսներին․ նրանք հայտնի չեն, հարուստ չեն ու հաջողակ մարդիկ չեն. Հռոմի Պապը պատարագ է մատուցել Ծաղկազարդի օրը
Հռոմի Պապը պատարագ է մատուցել Ծաղկազարդի օրը Սուրբ Պետրոսի կիսադատարկ տաճարում: Այս մասին հաղորդում է CNN-ը։
Պատարագի ժամանակ նա ուղերձով դիմել է երիտասարդությանը՝ կոչ անելով նրանց չվախենալ,  ռիսկի դիմել կյանքով առաջնագծում  կորոնավիրուսի պանդեմիայի ժամանակ հանուն հարազատների։
«Տեսեք իսկական հերոսներին, որոնց մենք տեսնում ենք այսօր․ նրանք հայտնի չեն, հարուստ չեն ու հաջողակ մարդիկ չեն։ Նրանք մարդիկ են, որոնք զոհաբերում են սեփական անձը՝ ծառայելով ուրիշներին։ Համարեք, որ դուք կոչված են վտանգել ձեր կյանքն առաջնագծում։ Մի վախեցեք նվիրել ձեր կյանքն Աստծուն և ուրիշներին․ նա կհատուցի»,-հայտարարել է Հռոմի Պապը։
Սովորաբար Ֆրանցիսկոս Առաջինն այդ օրը ելույթ է ունենում հազարավոր զբոսաշրջիկների առաջ, սակայն այս անգամ ծիսակարգին ներկա էին միայն մի քանի հոգևոր ծառայողներ, միանձնուհիներ և զգալի չափով կրճատված երգչախումբ։

Посмотрите на настоящих героев: они не известные, не богатые и не успешные люди: Папа Римский отслужил мессу в Вербное воскресенье (CNN)
Папа Римский Франциск Первый отслужил мессу в Вербное воскресенье в полупустой базилике Святого Петра, сообщает CNN
В ходе мессы он выступил с обращением к молодежи, призывая их не бояться рисковать жизнью на передовой ради ближних во время пандемии коронавируса.
"Посмотрите на настоящих героев, которых мы видим сегодня: они не известные, не богатые и не успешные люди. Они скорее те, кто жертвует собой, служа другим. Считайте себя призванными рисковать жизнями на передовой. Не бойтесь посвятить свою жизнь Господу и другим: она отплатит!" - заявил Папа Римский.
Обычно Франциск Первый выступает в этот день перед тысячами туристов, однако в этот раз на обряде присутствовали лишь несколько священнослужителей, монахинь и заметно сократившийся хор.