Կողմերը քննարկել են Հայաստանին բնական գազի մատակարարման հետ կապված հարցեր: Տեղեկատվություն են փոխանակել Covid-19 համաճարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ տարվող քայլերի մասին: Նշվել է, որ երկու երկրներում էլ իրավիճակն այդ առումով լիովին վերահսկելի է:
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնմել ռուսական կողմին Հայաստանից Ռուսաստան բեռնափոխադրումների անխափան իրականացումն ապահովելու ուղղությամբ ձեռնարկած քայլերի և Ռոսպոտրեբնաձորի հետ արդյունավետ համագործակցության համար:
Կողմերը պաշտպանել են տեսակոնֆերանսի միջոցով Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի արտահերթ նիստ հրավիրելու գաղափարը: Զրուցակիցները կարևորել են ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ԵԱՏՄ շրջանակում մշտական շփումների իրականացումը:

The parties discussed issues related to natural gas supplies to Armenia. Information was exchanged on the steps taken to combat the COVID-19 pandemic. The two leaders noted that the situation is under control in both countries.
Prime Minister Pashinyan thanked the Russian side for facilitating cargo transportations from Russia to Armenia and for the ongoing effective cooperation with Rospotrebnadzor.
The parties supported the idea of convening a special session of the Eurasian Supreme Council via video conference. The interlocutors stressed the need to keep in close touch in both bilateral format and within the EAEU framework.