Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
Ապրիլի 8-ին հայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Արտգործնախարարներն անդրադարձան նոր տիպի կորոնավիրուսի համավարակի կանխարգելման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերին՝ ընգծելով փոխգործակցության, փոխօգնության և տեղեկատվության փոխանակման կարևորությունը:
ԱԳ նախարարներ Մնացականյանը և Լավրովն անդրադարձ կատարեցին հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի, համագործակցությանը միջազգային և տարածաշրջանային կառույցների շրջանակներում:

Armenian, Russian FMs Discuss Steps over Prevention of Spread of Coronavirus
Armenian, Russian foreign ministers Zohrab Mnatsakanyan and Sergey Lavrov discussed today on phone the measures addressed to prevent the spread of coronavirus, Russian Foreign Ministry reports.
“The foreign ministers of the two countries discussed the situation in the two countries connected with the coronavirus, steps aimed at neutralizing its negative impact,” the Russian ministry said.
Mnatsakanyan and Lavrov also exchanged ideas over Nagorno Karabakh conflict settlement, cooperation in the sidelines of CSTO, EAEU, CIS, aysor.am reports.