Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի նախագահին Ազգային տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ Ասադին Ազգային տոնի կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ:
Հայ-սիրիական հարաբերություններին հատուկ են պատմականորեն ձևավորված ամուր բարեկամությունը, փոխադարձ համակրանքը, համագործակցության և փոխաջակցության ոգին։
Սիրիական ճգնաժամի ընթացքում Հայաստանն իր հաստատուն աջակցությունն է ցույց տվել Սիրիային, որի խոսուն ապացույցը Հալեպում հայկական մարդասիրական առաքելության գործունեությունն է: Համոզված եմ, որ մեր պետությունների միջև ավանդական երկխոսությունը հետագայում ևս կշարունակի ընդլայնվել և խորանալ՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Լիահույս եմ, որ Սիրիան կհաղթահարի առկա ճգնաժամը և կթևակոխի առաջընթացի և զարգացման նոր փուլ: Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ վերահաստատել մեր հանձնառությունը՝ նպաստելու վերականգնողական գործընթացներին։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory letter to President Bashar al-Assad of the Syrian Arab Republic on the country’s National Day. The message reads, in part:
"I warmly congratulate you and the friendly people of Syria on the National Day of the Syrian Arab Republic.
The Armenian-Syrian relations are characterized by deep-rooted ties of friendship, reciprocated sympathy, cooperation and mutual support.
Armenia provided consistent support to Syria during the Syrian crisis as evidenced by the activities carried out by the Armenian humanitarian mission in Aleppo. I am convinced that the traditional dialogue between our countries will expand and deepen to the benefit of our two friendly nations.
I am hopeful that Syria will overcome the crisis to usher in a new stage of progress and development. Taking the opportunity, I would like to reaffirm our commitment to contribute to the rehabilitation process in your country.
I wish you robust health and every success, as well as peace and progress - to the friendly people of Syria."