Ստեղծվել է պաշտպանական ոլորտի բարեփոխումներ իրականացնող հանձնախումբ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշմամբ հաստատվել է «Պաշտպանական ոլորտի բարեփոխումներ իրականացնող, ներառյալ՝ արատավոր երեւույթների դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնող միջգերատեսչական հանձնախումբ ստեղծելու, հանձնախմբի կազմը եւ գործունեության կարգը»:
Որոշման համաձայն՝ ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ղեկավարության ներքո ստեղծվում է պաշտպանական ոլորտի բարեփոխումներ իրականացնող, ներառյալ՝ արատավոր երեւույթների դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնող միջգերատեսչական հանձնախումբ:
Հանձնախմբի խնդիրներն են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանական ոլորտում առկա խնդիրների վերհանումը, դրանց պատճառների բացահայտումը, հետեւանքների կանխարգելումը, ռիսկերի նվազեցումը եւ պաշտպանական ոլորտի բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ առաջարկությունների ներկայացումը:
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարին հանձնարարվել է եռամսյակը մեկ հանձնախմբի աշխատանքների մասին հաշվետվություն ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին:

Создана комиссия по реформам оборонной сферы
Решением премьер-министра Республики Армения утверждена программа создания межведомственной комиссии, осуществляющей реформы в оборонной сфере, в том числе и по повышению эффективности борьбы с порочными явлениями, ее состав и порядок деятельности. Об этом "Арменпресс" сообщили в офисе секретаря Совета безопасности Армении.
Согласно решению, под руководством секретаря Совета безопасности Армении создается межведомственная комиссия, осуществляющая реформы в оборонной сфере, в том числе повышающая эффективность борьбы с порочными явлениями.
Задачами комиссии являются выявление проблем в оборонной сфере Республики Армения, выявление их причин, предотвращение последствий, снижение рисков и представление предложений по осуществлению реформ в оборонной сфере.
Секретарю Совета безопасности поручено раз в квартал представлять премьер-министру Республики Армения отчет о работе комиссии.