Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի վարչապետին Անկախության օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին՝ Իսրայելի Պետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Մենք բարձր ենք գնահատում հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան և մշտապես ընդգծում ենք Իսրայելի հետ տարբեր ոլորտներում գործակցությունն առավել խորացնելու և որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու կարևորությունը։
Տարեսկիզբը նշանավորվեց Թել Ավիվում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության բացմամբ, ինչը մեկ անգամ ևս վկայում է, որ մեր կառավարությունը պատրաստակամ է գործադրելու միասնական ջանքեր՝ զարգացնելու և ամրապնդելու փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Վստահ եմ, որ դեսպանության գործունեության շոշափելի արդյունքները տեսանելի կլինեն մոտ ապագայում և կնպաստեն երկու երկրների միջև բարեկամության առավել ամրապնդմանը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին` կայունություն և բարեկեցություն»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of the State of Israel Benjamin Netanyahu on Independence Day.
“I warmly congratulate you and the friendly people of Israel on the national day of your country – Independence Day.
Highly appreciative of the positive development dynamics in Armenian-Israeli relations, we are prepared to upgrade them and build multifaceted ties of cooperation with the State of Israel.
The beginning of the year marked the opening of Armenia’s Embassy in Tel Aviv which comes to testify that my government is ready to make joint efforts to develop mutually beneficial cooperation to the benefit of our countries and peoples.
I am confident that the Embassy’s activities will yield tangible results in the nearest future and will help strengthen the friendship between our two nations.
Reiterating my congratulations, I wish you robust health and every success, as well as stability and prosperity - to the friendly people of Israel.”