Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին:
Մարդու իրավունքների պաշտպանը ներկայացրել է իր գրասենյակի ընթացիկ գործունեությունը: Այդ համատեքստում Արման Թաթոյանը տեղեկացրել է, որ արդեն իսկ Ազգային ժողով են ներկայացվել «2019 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդումը և «Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ որպես կանխարգելման ազգային մեխանիզմի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ» տարեկան զեկույցը, որոնք կքննարկվեն առաջիկայում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային կառույցների հետ Հայաստանի ՄԻՊ գրասենյակի համագործակցությանը:

Президент Армении встретился с Арманом Татояном
Президент Республики Армения Армен Саркисян 6 мая принял Защитника прав человека Армении Армана Татояна.
Защитник прав человека представил текущую деятельность своего офиса. В этом контексте Арман Татоян проинформировал, что уже представил в Национальное собрание ежегодное сообщение "О деятельности Защитника прав человека, состоянии с правами и свободами человека в Республике Армения в 2019 году» и годовой доклад «О деятельности Защитника прав человека как национального механизма предупреждения в Республике Армения в 2019 году", которые будут вскоре обсуждены.
На встрече речь шла также о сотрудничестве офиса Защитника прав человека Армении с международными структурами.