Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության ընտրված նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին Շուշիի ազատագրման և Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կազմավորման 28-րդ տարեդարձի, Հաղթանակի ու խաղաղության տոնի առթիվ:
Նախագահի խոսքով՝ այսօրվա մարտահրավերների պայմաններում մայիսյան եռատոնը պարտավորեցնում է ավելի ակտիվորեն ու նվիրումով մասնակցել Հայաստանն ու Արցախը հզորացնելու և զարգացնելու գործին:
Հայաստանի նախագահը հաջողություններ է մաղթել Արցախի ընտրված նախագահին և վստահություն հայտնել, որ նա իր ողջ ուժն ու եռանդը կշարունակի ծառայեցնել Արցախի անվտանգության ու զարգացման ապահովմանը:

Президент Саркисян поздравил Араика Арутюняна
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня провел телефонный разговор с избранным президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Президент Саркисян поздравил Араика Арутюняна с 28-ой годовщиной освобождения Шуши и создания Армии обороны Республики Арцах, с Праздником Победы и Мира.
По словам Президента, в условиях сегодняшних вызовов майский тройной праздник обязывает более активно и преданно участвовать в деле укрепления и развития Армении и Арцаха.
Президент Армении пожелал успехов избранному президенту Арцаха и выразил уверенность, что он продолжит всеми своими силами и энергией служить обеспечению безопасности и развития Арцаха.