Արցախում հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգվում է ևս 30 օրով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգելու և Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2020 թվականի ապրիլի 12-ի հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին:
Հաշվի առնելով, որ Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով առաջացած արտակարգ իրավիճակը շարունակում է սպառնալ բնակչության կյանքին և առողջությանը և կարող է հանգեցնել անձանց կենսագործունեության բնականոն պայմանների խախտման՝ երկարաձգվել է Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը 2020 թվականի մայիսի 12-ից, ժամը 22:00-ից` 30 օրով՝ մինչև 2020 թվականի հունիսի 11-ը, ժամը 22:00-ն ներառյալ ժամկետով:

Президент Арцаха подписал указ о продлении срока чрезвычайной ситуации
11 мая президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о продлении срока чрезвычайной ситуации, введенной в Республике Арцах 12 апреля 2020 года, и о внесении изменений в указ президента Республики Арцах от 12 апреля 2020 года.
Учитывая, что чрезвычайная ситуация, возникшая в Республике Арцах вследcтвие новой коронавирусной болезни, продолжает угрожать жизни и здоровью населения и может привести к нарушению естественных условий жизнедеятельности людей, срок чрезвычайной ситуации, введенной в республике Арцах 12 апреля 2020 года, был продлен на 30 дней, начиная с 22:00 часов 12 мая 2020 года до 22:00 часов 11 июня 2020 года включительно.