Քննարկվել են աշխատանքը խրախուսող կրթական ծրագրերի իրականացման հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը՝ կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման հակաճգնաժամային քաղաքականության վերաբերյալ։
Քննարկվել է կառավարության հաստատած տնտեսական և սոցիալական օժանդակության միջոցառումների ընթացքը։ Արծարծվել են ծրագրերի հասցեականության շարունակական բարելավմանը և շահառուների շրջանակի ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։ Վարչապետը հանձնարարել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին՝ քննարկման արդյունքներով ներկայացնել կոնկրետ նախագծեր։
Խորհրդակցությանը ներկայացվել են կորոնավիրուսի հետևանքների մեղմման միջոցառումների նոր գաղափարներ, որոնք վերաբերում էին աշխատանքի խրախուսման բաղադրիչ ունեցող կրթական ծրագրերի իրականացմանը, սոցիալական ու տնտեսական օժանդակության շրջանակի ու գործիքակազմի ընդլայնմանը և այլն։ Դրանց առնչությամբ ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն, ներկայացվել են դիտարկումներ և առաջարկներ։
Վարչապետը ևս մեկ անգամ կարևորել է աշխատանքի խրախուսման, զարգացման տրամաբանությամբ ծրագրերի նախաձեռնումը և հանձնարարել ներկայացված առաջարկները բերել նախագծային տեսքի։

Chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, another consultation was held in the Office of Government to discuss the Government’s anti-crisis policy.
Progress in the government-approved economic and social assistance measures was discussed during the meeting. The speakers focused on the need to improve the program’s efficiency and expand the range of beneficiaries.
Prime Minister Pashinyan instructed Deputy Prime Minister Mher Grigoryan to develop and submit specific drafts following the discussion.
New ways of curbing the crisis were suggested, including the launch of educational programs with a component of labor incentives and the broadening of the scope and tools of socio-economic assistance.
A number of proposals and recommendations were voiced during the exchange of views that followed. The Premier stressed the importance of promoting labor incentives and initiating development-targeted programs. He told those responsible to finalize the proposals voiced at the meeting.