Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էռնա Սոլբերգին Նորվեգիայի Թագավորության ազգային տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորվեգիայի Թագավորության վարչապետ Էռնա Սոլբերգին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Նորվեգիայի բարեկամ ժողովրդին Նորվեգիայի Թագավորության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ։
Ջերմությամբ եմ հիշում Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում մեր ունեցած հանդիպումը, որի ժամանակ հաճելի զրույց ունեցանք:
Հայաստանը շահագրգռված է Նորվեգիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդմամբ, երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության ընդլայնմամբ։
Լիահույս ենք, որ ընդհանուր արժեհամակարգն ու փոխադարձ վստահությունը հիմք կծառայեն հագեցնելու երկկողմ հարաբերությունների օրակարգն ապագային միտված նոր ծրագրերով։
Մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Նորվեգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարօրություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание Эрне Сульберг
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Норвегия Эрне Сульберг по случаю Дня конституции.
"Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Норвегии по случаю национального праздника Королевства Норвегия - Дня конституции.
С теплотой вспоминаю нашу встречу на полях Мюнхенской конференции по безопасности, в ходе которой мы провели приятную беседу.
Армения заинтересована в укреплении дружественных отношений с Норвегией и расширении двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Надеемся, что общая система ценностей и взаимное доверие послужат основой для наполнения повестки дня двусторонних отношений новыми программами, ориентированными на будущее.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Норвегии - прогресса и процветания".