Վրաստանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիները կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով
Մայիսի 18-ից չեղարկվել է Վրաստանի Մառնեուլիի շրջանում երկու ամիս գործող խիստ կարանտինային ռեժիմը և հանվել է մուտքի ու ելքի արգելքը։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը․
«Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով, 10։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ դեռևս արգելված է Վրաստանի տարածք օտարերկրացիների (այդ թվում՝ ՀՀ քաղաքացիների) մուտքը, և սույն որոշման մեջ ցանկացած փոփոխության դեպքում դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Граждане Армении, находящиеся в Грузии, могут въехать в Армению через пропускной пункт Садахло
С 18 мая снят действующий в Марнеульском районе Грузии двухмесячный строгий карантинный режим и запрет на въезды и выезды. Об этом сообщает посольство Армении в Грузии.
"Граждане Армении, находящиеся в Грузии и желающие вернуться в Армению, отныне могут беспрепятственно въезжать в Армению через пропускной пункт Садахло, с 10:00 до 18:00.
В то же время сообщаем, что въезд иностранцев (в том числе и граждан Армении) на территорию Грузии пока запрещен, в случае любых изменений в данном решении посольство выступит с соответствующим заявлением", - говорится в сообщении.