Քննարկվել է Հայաստանում 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագիծը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանում 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) նախագիծը:
Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել նախագծի մշակման հիմքում դրված հիմնական մակրոտնտեսական կանխատեսվող ցուցանիշներին և հարկաբյուջետային շրջանակին: Նշվել է, որ նախագծում դիտարկվել են տարբեր սցենարներ՝ պայմանավորված ճգնաժամային պայմաններով և հնարավոր զարգացումներով:
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է նախագծի վերաբերյալ ներկայացված առաջարկությունները մանրամասն քննարկել՝ այն լրամշակելու համար, և կարևորել կապիտալ ծախսային ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումն ու նոր նախագծերի մշակմանը միտված աշխատանքները: «Պետք է ամեն ինչ անել, որպեսզի իրադարձությունները զարգանան լավատեսական սցենարով»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:

В правительстве Армении обсужден проект Программы государственных среднесрочных расходов на 2021 - 2023 гг.
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого был обсужден проект Программы государственных среднесрочных расходов на 2021 - 2023 годы.
Были детально затронуты заложенные в основе разработки проекта основные макроэкономические показатели и налогово-бюджетные рамки. Было отмечено, что в проекте рассмотрены различные сценарии, обусловленные кризисными условиями и возможными развитиями.
Премьер-министр Пашинян поручил детально обсудить представленные по проекту предложения для его доработки, а также подчеркнул важность последовательных шагов по реализации программы капитальных расходов и проведения работ по разработке новых проектов. “Нужно сделать все возможное, чтобы события развивались по оптимистичному сценарию”, - отметил глава правительства.