ՀՀ վարչապետն Արցախում ներկա կլինի ԱՀ նորընտիր նախագահի երդմնակալությանը
Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնման և երդման արարողությանը ներկա կլինի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան նշեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստը տեղի կունենա մայիսի 21-ին` ժամը 18:00-ին, Շուշիի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնի դահլիճում։ Հայտնի է նաև, որ ապահովվի ուղիղ հեռարձակում, լրագրողների մուտքը դահլիճ չի թույլատրվելու։
Ապրիլի 15-ին Արցախի Հանրապետության նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքներով նախագահ էր ընտրվել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ Երկրորդ փուլում նրա հետ մրցակցում էր ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը։ Իսկ առաջին փուլի քվեարկությունը կայացել էր մարտի 31-ին։

PM Pashinyan to Attend Swearing-in Ceremony of Newly Elected President of Artsakh
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will attend the inauguration ceremony of newly elected President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan, the PM’s Office said in response to ARMENPRESS inquiry.
The Parliament of Artsakh will hold a special session dedicated to Arayik Harutyunyan’s swearing-in ceremony on May 21, at 18:00. The ceremony will be broadcast live.
Arayik Harutyunyan, chairman of the Free Fatherland party, has been elected President of Artsakh based on the results of the voting in the second round of the presidential election on April 15. The first round took place on March 31.