Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի թագավորին՝ Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ Հուսեյն Ալ Հաշիմիին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ձերդ Արքայական Մեծություն,
ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հորդանանի բարեկամ ժողովրդին Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է մեր երկու երկրների և ժողովուրդների միջև պատմականորեն հաստատված սերտ հարաբերություններն ու փոխշահավետ գործակցությունը:
Ջերմությամբ եմ հիշում տարեսկզբին Հայաստան կատարած Ձեր այցը և մեր զրույցը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: Համոզված եմ, որ միասնական ջանքերի շնորհիվ կյանքի կկոչվեն մեր հանդիպման արդյունքում ձեռք բերված հեռանկարային պայմանավորվածությունները, իսկ Հայաստանի և Հորդանանի միջև հաստատված ընդգրկուն երկխոսությունը կթևակոխի համակողմանի զարգացման և ընդլայնման նոր շրջան՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Հորդանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարգավաճում»:

PM Congratulates King of Jordan on Independence Day
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to His Majesty King Abdullah II ibn Al Hussein of the Hashemite Kingdom of Jordan on the occasion of Jordan’s Independence Day. The message reads:
"Your Royal Highness,
I cordially congratulate you and the friendly people of Jordan on the National Holiday of the Hashemite Kingdom of Jordan, Independence Day.
Armenia highly values the deep-rooted close relations and mutually beneficial cooperation between our two nations and countries.
I warmly remember your visit to Armenia early this year and our conversation on issues of bilateral and regional importance. I am convinced that through joint efforts we will be able to materialize the prospective agreements reached at our meeting, and the extensive dialogue established between Armenia and Jordan will enter a new stage of comprehensive development to the benefit of our peoples.
I wish you good health and every success in all of your undertakings, as well as lasting peace and prosperity - to the friendly people of Jordan."