Լավրով. Հայաստանի հետ ռազմական փոխգործակցությունը շատ սերտ է
Հայաստանի հետ հարաբերությունները մենք գնահատում ենք որպես դաշնակցային, տեսակոնֆերանսի ձևաչփով ՀԱՊԿ Արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովըփոխանցում է Aysor.am։
«Եվ սա վերաբերում է հարաբերություններին ՀԱՊԿ շրջանակներում և մեր երկկողմ հարաբերություններին: Ռազմական համագործակցությունը շատ, շատ սերտ է», - ասել է Լավրովը:
«Դուք գիտեք, որ Հայաստանում կա ռուսական ռազմաբազա, որն աջակցում է տարածաշրջանում կայունության ու անվտանգության ապահովմանը: Ինչ վերաբերում է ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, ռազմատեխնիկական օգնությանը, որը մենք տրամադրում ենք Հայաստանի Հանրապետությանը, այստեղ մենք նույնպես հաստատել ենք սերտ և կառուցողական աշխատանք: Այս աշխատանքը մշտական, ամենօրյա և մասնագիտական է: Այնպես որ, այստեղ ոչ մի խնդիր չի ծագում», - ասել է նա:

Лавров - о военном взаимодействии с Арменией
Отношения с Арменией мы оцениваем как союзнические, заявил глава МИД России Сергей Лавров в ходе брифинга в режиме видеоконференции по итогам заседания СМИД ОДКБ, передает Aysor.am.
"И это касается и отношений в рамках ОДКБ, и наших двусторонних отношений. Военное взаимодействие весьма и весьма тесное",  – сказал Лавров.
"Вы знаете, что в Армении находится российская военная база, которая помогает обеспечивать стабильность и безопасность в регионе. И в том, что касается военно-технического сотрудничества, военно-технической помощи, которую мы оказываем Республике Армения, здесь тоже у нас налажена тесная и продуктивная работа, даже не диалог. Эта работа постоянная, повседневная и профессиональная. Так что, здесь никаких вопросов не возникает", - отметил он.