Մասիս Մայիլյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար
Իմ հրամանագրով, Մասիս Մայիլյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար: Այս մասին քիչ առաջ Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում հայտարարել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Ես երկար եմ մտածել այդ ուղղությամբ: Ես համագործակցության կոչն արել եմ, նա ընդունել է, մենք ուղղակի մտածում էինք համագործակցության տարբեր ձևաչափերի մասին՝ հաշվի առնելով Մայիլյանի ստացած ձայների քանակը նախագահական ընտրություններում»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ քննարկվել են այլ տարբերակներ:
«Խնդրում եմ սա չհամարել քաղաքական առևտուր: Մենք քաղաքական առևտուր չենք արել, այլ համաձայնվել ենք միասին ստանձնել պատասխանատվությունը»,-նշել է նա։

Масис Маилян назначен главой МИД Арцаха
Масис Маилян вновь назначен главой МИД Арцаха. Об этом сообщил президент республики Араик Арутюнян на своей странице в Facebook.
"Я долго об этом думал. Я сделал призыв к сотрудничеству, он принял, и мы просто думали о разных форматах сотрудничества, учитывая набранные Маиляном на президентских выборах голоса", - заявил Арутюнян. Он сообщил, что рассматривались и другие варианты.
"Прошу не считать это политическим торгом. Мы не занимаемся политическим торгом, но договорились вместе нести ответственность", - добавил Арутюнян.