Մասիս Մայիլյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար
Իմ հրամանագրով, Մասիս Մայիլյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար: Այս մասին քիչ առաջ Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում հայտարարել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Ես երկար եմ մտածել այդ ուղղությամբ: Ես համագործակցության կոչն արել եմ, նա ընդունել է, մենք ուղղակի մտածում էինք համագործակցության տարբեր ձևաչափերի մասին՝ հաշվի առնելով Մայիլյանի ստացած ձայների քանակը նախագահական ընտրություններում»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ քննարկվել են այլ տարբերակներ:
«Խնդրում եմ սա չհամարել քաղաքական առևտուր: Մենք քաղաքական առևտուր չենք արել, այլ համաձայնվել ենք միասին ստանձնել պատասխանատվությունը»,-նշել է նա։

By my decree, Masis Mayilian was [re-]appointed Minister of Foreign Affairs of the Artsakh Republic, newly inaugurated President Arayik Haroutyunyan on Friday stated this live on his Facebook page.
"I have been thinking about it for a long time. I called for cooperation, he accepted, we were just thinking about different formats of cooperation, taking into account the number of votes Mayilian received in the presidential elections," Harutyunyan said, adding that other options were also discussed.
"Please do not consider this a political trade. We have not conducted political trade, but agreed to assume responsibility together," the Artsakh President added.