Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Խորվաթիայի նախագահին՝ երկրի Պետականության օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խորվաթիայի Հանրապետության նախագահ Զորան Միլանովիչին՝ երկրի Պետականության օրվա կապակցությամբ։
«Լիահույս եմ, որ հայ-խորվաթական միջպետական համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի և կզարգանա՝ ի շահ մեր ժողովուրդների, որին մեծապես կնպաստի նաև Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումը»,-ասված է ուղերձում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Զորան Միլանովիչին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Խորվաթիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

President Armen Sarkissian has congratulated President of Croatia Zoran Milanović on the occasion of Statehood Day, Armenpress reports.
“I am sure that the Armenian-Croatian intergovernmental cooperation will further strengthen and develop for the benefit of our peoples, for which the implementation of the Armenia-European Union Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will greatly contribute to,” Sarkissian said in a telegram.
The Armenian President wished President Milanović robust health and all the best, and the good people of Croatia peace and wellbeing.