Հունիսի 1-ից սովորական անձնագրեր կրող ՀՀ քաղաքացիները կարող են առանց արտոնագրերի ձևակերպման մեկնել Չինաստան․ ԱԳՆ
Մայիսի 31-ին կավարտվի «ՀՀ կառավարության և ՉԺՀ կառավարության միջև սովորական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձության սկզբունքով վերացման մասին» համաձայնագրի ժամանակավոր կասեցման ժամկետը և հունիսի 1-ից սովորական անձնագրեր կրող ՀՀ քաղաքացիները իրավունք կունենան առանց արտոնագրերի ձևակերպման մեկնել Չինաստան:
ՀՀ ԱԳՆ-ն հորդորում է ՀՀ քաղաքացիներին Չինաստան այցելություն ծրագրել միայն խիստ անհետաձգելի դեպքերում:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ այնուամենայնիվ այցելություն ծրագրելու պարագայում՝ Չինաստան մեկնելուց առաջ ՀՀ քաղաքացիները պետք է լրացնեն համապատասխան հայտարարություն առողջական վիճակի վերաբերյալ, ինչպես նաև Չինաստան ժամանելուց հետո անցնեն պարտադիր 14-օրյա կարանտին հատկացված վայրում՝ սեփական միջոցների հաշվին:

МИД: граждане Армении с обычными паспортами с 1 июня смогут посещать Китай без оформления виз
Срок временного приостановления действия соглашения "Между правительством Армении и правительством Китая о взаимной ликвидации требования визы для лиц, имеющих обычные паспорта" истекает 31 мая.
Как сообщили NEWS.am в пресс-службе министерства иностранных дел республики, граждане РА, имеющие обычные паспорта, с 1 июня будут иметь право на визиты в Китай без оформления виз.
"МИД Армении  призывает граждан Армении посещать Китай только в строго неотложных случаях. Одновременно сообщаем, что в случае планирования поездки, перед отъездом в Китай, граждане Армении должны заполнить соответствующее заявление о состоянии своего здоровья, а по прибытии в КНР надо будет пройти обязательный 14-дневный карантин в  отведенном для этого месте, за счет собственных средств", - заявили в пресс-службе министерства иностранных дел республики.