Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Յանեզ Յանշային՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովենիայի բարեկամ ժողովրդին Սլովենիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեր երկրին ու ժողովրդին խաղաղություն և առաջընթաց։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Սլովենիայի հետ համագործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը երկկողմ ձևաչափում և Եվրոպական միության հետ մեր գործընկերության շրջանակներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի ավելի սերտացնել և ամրա¬պնդել մեր երկկողմ օրակարգը, որին լրացուցիչ խթան կարող է հաղորդել նաև ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։

Prime Minister Nikol Pashinyan has conveyed congratulations to Prime Minister of Slovenia Janez Janša on the country’s National Day. The congratulatory message reads, in part:
“I warmly congratulate you and the friendly people of Slovenia on the national day of the Republic of Slovenia – Statehood Day. I wish peace and progress to your country and its people.
Armenia highly values the development and deepening of cooperation with Slovenia in bilateral format and as part of our partnership with the European Union.
I am confident that with joint efforts we will be able to enhance and strengthen our bilateral agenda, which can be promoted by the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.