Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Յանեզ Յանշային՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովենիայի բարեկամ ժողովրդին Սլովենիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեր երկրին ու ժողովրդին խաղաղություն և առաջընթաց։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Սլովենիայի հետ համագործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը երկկողմ ձևաչափում և Եվրոպական միության հետ մեր գործընկերության շրջանակներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի ավելի սերտացնել և ամրա¬պնդել մեր երկկողմ օրակարգը, որին լրացուցիչ խթան կարող է հաղորդել նաև ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словении по случаю Национального праздника страны
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Словения Янезу Янше по случаю Национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Словении в связи с Национальным праздником Республики Словения – Днем государственности. Желаю Вашей стране и народу мира и прогресса.
Армения высоко ценит дальнейшее развитие и углубление сотрудничества со Словенией в двустороннем формате и в рамках нашего партнерства с Европейским союзом.
Убежден, что совместными усилиями мы сможем еще более сблизить и укрепить нашу двустороннюю повестку дня, чему может придать дополнительный импульс Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС.