Թրամփը պատշտանել է Քանիե Ուեսթի՝ ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու առաջադրվելու որոշումը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավանություն է տալիս ամերիկացի ռեփ-կատարող Քանիե Ուեսթի՝ երկրի բարձրագույն պետական պաշտոնի հավակնելու որոշումը, բայց կարծում է, որ ի վերջո երգիչը կպաշտպանի հանրապետականներին: Այս մասին Թրամփը հայտարարել է Fox News հեռուստաալիքի եթերում:
«Ինձ դուր է գալիս, որ նրա ձայնը կլսվի, բայց նա միշտ կլինի մեր կողմից»,- նշել է Թրամփը՝ մեկնաբանելով նախագահական մրցարշավին մասնակցելու Ուեսթի պլանները: «Նա շատ լավ տղա է, մենք նրա հետ հիանալի լեզու ենք գտնում: Կարծում եմ, ի վերջո նա կպաշտպանի մեզ», - հավաստիացրել է պետության ղեկավարը: Թրամփն ընդգծել է, որ «անհրաժեշտ է կանգնեցնել արմատականներին ձախերի թվից»:
Ուեսթը հուլիսի 4-ին Twitter-ում գրել է, որ պատրաստվում է իր թեկնածությունն առաջադրել Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնի պամար: Հուլիսի 8-ին Forbes-ում հրապարակված հարցազրույցում կատարողը ճշտել է, որ պատրաստվում է մասնակցել նախագահական ընտրություններին ընթացիկ տարում որպես անկախ թեկնածու: Ուեսթը նշել է, որ այլևս չի պաշտպանում Թրամփին, չնայած այն բանին, որ վերջին տարիներին եղել է նրա կողմնակիցը:

Трамп поддержал решение Канье Уэста баллотироваться в президенты США
Президент США Дональд Трамп одобряет решение американского рэп-исполнителя Канье Уэста претендовать на высший государственный пост страны, но полагает, что в итоге певец поддержит республиканцев. Об этом, как передает ТАСС, американский лидер заявил в эфире телеканала Fox News.
"Мне нравится, что его голос будет услышан, но он всегда будет за нас", - сказал Трамп, комментируя высказывания Уэста о его планах участвовать в президентской гонке. "Он очень хороший парень, мы с ним замечательно ладим, - заверил глава государства. - Думаю, в итоге он будет поддерживать нас". Трамп подчеркнул, что "нужно остановить радикалов из числа левых".
Уэст 4 июля написал в Twitter, что собирается баллотироваться в президенты Соединенных Штатов. 8 июля в интервью журналу Forbes исполнитель уточнил, что собирается участвовать в президентских выборах в США в текущем году в качестве независимого кандидата. Уэст отметил, что больше не поддерживает Трампа, несмотря на то что был его сторонником последние годы.