Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի Հանրապետության նախագահ Իվան Դուկեին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Կոլումբիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեզ և Կոլումբիայի բարեկամ ժողովրդին բարօրություն և երջանկություն։
Մեր երկրներն ունեն երկկողմ կապերի ամրապնդման մեծ ներուժ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին հայ-կոլումբիական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության», - ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Пашинян направил поздравительное послание президенту Колумбии по случаю Дня независимости
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Колумбия Ивану Дуке по случаю Дня независимости. В послании говорится:
"Поздравляю Вас с национальным праздником Республики Колумбия - Днем независимости. Желаю Вам и дружественному народу Колумбии благополучия и счастья.
У наших стран есть большой потенциал для укрепления двусторонних связей во всех областях, представляющих взаимный интерес. Надеюсь, что в ближайшие годы армяно-колумбийские отношения продолжат развиваться на благо наших народов".