Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի Հանրապետության նախագահ Իվան Դուկեին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Կոլումբիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեզ և Կոլումբիայի բարեկամ ժողովրդին բարօրություն և երջանկություն։
Մեր երկրներն ունեն երկկողմ կապերի ամրապնդման մեծ ներուժ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին հայ-կոլումբիական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության», - ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Prime Minister Pashinyan Congratulates President of Colombia on Independence Day
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President of the Republic of Colombia Iván Duque Márquez on the occasion of Independence Day.
"Please accept my most cordial congratulations on the national holiday of the Republic of Colombia - Independence Day. I wish you and the friendly people of Colombia well-being and happiness.
Our countries have the potential to strengthen bilateral ties in all areas of mutual interest. I hope that the years to come will be marked by continued development of the Armenian-Colombian relations to the benefit of our two nations."