Փաշինյանը նոր նշանակում է արել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ` Կարեն Ավանեսյանը նշանակվել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի սփյուռքի ներուժի քարտեզագրման և ներգրավման վարչության պետ: Այս մասին որոշումը հրապարակված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 14-րդ հոդվածով և 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ Կարեն Բահատուրի Ավանեսյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի սփյուռքի ներուժի քարտեզագրման և ներգրավման վարչության պետ»,- նշված է որոշման մեջ:

Пашинян сделал новое назначение в офисе главного уполномоченного по делам диаспоры
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Карен Аванесян назначен начальником управления по картированию и привлечению потенциала диаспоры офиса главного уполномоченного по делам диаспоры. Об этом сказано на официальном сайте правительства Армении.
"Руководствуясь статьей 14 и частью 3 статьи 16 Закона Республики Армения "О гражданской службе", назначить Карена Бахатуровича Аванесяна начальником управления по картированию и привлечению потенциала диаспоры офиса главного уполномоченного по делам диаспоры при аппарате премьер-министра Республики Армения", - отмечается в решении.