Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվել է ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի 2019 թ. միջոցառումներն ու դրանց կատարողականը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ժամանակ ներկայացվել է ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի 2019 թ. միջոցառումներն ու դրանց կատարողականը:
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի պարտականությունները կատարող Արմեն Ղուլարյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության ծրագրով, նաև հնգամյա գործունեության միջոցառումների ծրագրով նախատեսված ռազմավարությունների ընթացիկ վիճակը, ինչպես նաև այն փաստացի փոփոխությունները, որոնք տեղի են ունեցել ոլորտում՝ տեսանելի, չափելի կամ շոշափելի արդյունքներով:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին մանրամասներ է ներկայացվել նաև քաղաքաշինության բնագավառի զարգացման ռազմավարության, տարածքների համաչափ զարգացմանն ուղղված ռազմավարական ծրագրերի, քաղաքաշինության բնագավառի գործունեության կանոնակարգումն ու իրագործումն ապահովող միջոցառումների հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ:
Վարչապետը կարևորել է քաղաքաշինության ոլորտում հանրային կառավարման բարեփոխումներին համընթաց ռեֆորմների իրականացումը: Մասնավորապես, կառավարության ղեկավարն ընդգծել է շինթույլտվությունների գործընթացի պարզեցման, դրանց տրամադրման ժամկետների օպտիմալացման, մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման ուղղությամբ շարունակական միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտությունը: Այս համատեքստում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանատուներին տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ, այդ թվում՝ կրթական, առողջապահական, մշակութային, մարզական և այլ նշանակության օբյեկտների շինարարական աշխատանքների իրականացման համար նախատեսված ժամկետների պահպանման ուղղությամբ:

Премьеру Армении представлены осуществленные в 2019 году Комитетом по градостроительству мероприятия и их исполнение
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были представлены осуществленные в 2019 году Комитетом по градостроительству мероприятия и их исполнение.
И.о. председателя Комитета по градостроительству Армен Гуларян представил текущее состояние стратегий, предусмотренных программой правительства Армении и пятилетним планом действий, а также реальные изменения, которые произошли в сфере с видимыми, измеримыми или ощутимыми результатами.
Премьер-министру Николу Пашиняну также была представлена подробная информация о стратегии развития сферы градостроительства, направленных на равномерное развитие территорий стратегических программах, основных направлениях мероприятий по регулированию и обеспечению реализации деятельности в сфере градостроительства.
Премьер-министр подчеркнул важность проведения реформ в сфере градостроительства параллельно с реформами общественного управления. В частности, глава правительства подчеркнул необходимость реализации продолжительных мероприятий по упрощению процесса выдачи разрешений на строительство, оптимизации сроков их выдачи и повышению качества предоставляемых услуг. В этом контексте Никол Пашинян дал конкретные поручения ответственным лицам, в том числе о соблюдении сроков строительства образовательных, оздоровительных, культурных, спортивных и других объектов.