Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին Անկախության օրվա կապակցությամբ
Վսրչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին երկրի Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և բարեկամ հնդիկ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հնդկաստանի հետ ավանդական ջերմ հարաբերությունները՝ խարսխված մեր ժողովուրդների դարավոր պատմական կապերի, բարի կամքի և փոխվստահության ամուր հիմքերի վրա: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր կլինի նոր որակ և բովանդակություն հաղորդել քաղաքական, տնտեսական և մշակութային բնագավառներում երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության համակողմանի զարգացմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of India Narendra Modi on the country’s Independence Day.
“On behalf of the people of the Republic of Armenia and on my own behalf, I warmly congratulate you and the friendly people of India on Independence Day.
Armenia highly appreciates the traditionally warm relations with India, anchored on our peoples’ centuries-old historical ties, goodwill and mutual trust. I am convinced that through joint efforts we will be able to impart a new quality, content to our bilateral and multilateral cooperation in the political, economic and cultural spheres and foster their comprehensive development.
I wish you good health and every success, as well as peace and prosperity – to the friendly people of India.”