Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ինդոնեզիայի նախագահին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ինդոնեզիայի Հանրապետության նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ինդոնեզիայի միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես նշված է Արմեն Սարգսյանի ուղերձում:
Հայաստանի նախագահը Ջոկո Վիդոդոյին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ինդոնեզիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Президент Армении поздравил президента Индонезии
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Республики Индонезия Джоко Видодо по случаю национального праздника страны – Дня Независимости.
"Уверен, что отношения между Арменией и Индонезией продолжат развиваться как в двухсторонней плоскости, так и на многосторонних площадках, во благо наших народов", - отмечено, в частности, в послании Армена Саркисяна.
Президент Армении пожелал Джоко Видодо крепкого здоровья и успеха, а народу Индонезии – мира и благоденствия.