Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սերգեյ Լավրովի հետ
Օգոստոսի 26-ին տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն
«Զոհրաբ Մնացականյանը և Սերգեյ Լավրովը քննարկեցին հուլիսյան մարտերից հետո տարածաշրջանային զարգացումները և այս համատեքստում ԼՂ խաղաղ գործընթացի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
Նախարար Մնացականյանն ընդգծեց տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված հայ-ռուսական համագործակցության կարևորությունը։
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները նաև մտքեր փոխանակեցին հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցերի շուրջ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

On August 26, Zohrab Mnatsakanyan, the Foreign Minister of Armenia, held a phone conversation with Sergey Lavrov, the Foreign Minister of Russia, MFA informs.
"Zohrab Mnatsakanyan and Sergey Lavrov discussed regional developments following the July hostilities and within that context the situation unfolded around the Nagorno-Karabakh peace process.
Minister Mnatsakanyan emphasized the importance of the Armenian-Russian cooperation aimed at maintaining regional peace, stability and security.
The Foreign Ministers of Armenia and Russia also exchanged views on issues of the agenda of Armenian-Russian allied relations", is said in the announcement.