Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության պատվիրակությանը
Օգոստոսի 31-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Նիկ Սմարթին, ծրագրի ղեկավարի պաշտոնում իր առաքելությունն ավարտած Ռոբերտ Սայֆրետին և Արցախում ծրագրի նորանշանակ ղեկավար Մայլզ Հոթորնին:
Ռոբերտ Սայֆրետն ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանին է ներկայացրել Արցախում «The HALO Trust» կազմակերպության ծրագրի ղեկավարի պաշտոնում իրեն փոխարինած Մայլզ Հոթորնին և երախտագիտություն հայտնել Արցախի Հանրապետության իշխանություններին համագործակցության և կազմակերպության կողմից իրականացվող մարդասիրական ականազերծման առաքելությանն օժանդակելու համար։
«The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Նիկ Սմարթը ԱԳ նախարարին է ներկայացրել Արցախում կազմակերպության մարդասիրական ականազերծման աշխատանքների ընթացքին և ապագա ծրագրերին առնչվող մանրամասներ։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել «The HALO Trust»-ի և Արցախի համապատասխան պետական կառույցների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ:

Foreign Minister of the Republic of Artsakհ Masis Mayilian Received the Delegation of The HALO Trust International NGO
On August 31, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Regional Director of The HALO Trust international non-governmental organization Nick Smart, outgoing Program Manager Robert Syfret, and newly appointed Artsakh Program Manager Miles Hawthorn.
Robert Syfret introduced his successor Miles Hawthorne to Foreign Minister Masis Mayilian and expressed his gratitude to the authorities of the Republic of Artsakh for cooperation and their support of the organization's humanitarian demining mission.
Regional Director of The HALO Trust international NGO Nick Smart briefed the Foreign Minister on the details of The HALO Trust's humanitarian demining activities in Artsakh and its future programs.
The interlocutors expressed satisfaction with the level of cooperation between The HALO Trust and the relevant state structures of Artsakh.