Արցախի նախագահն ընդունել է աշխարհի ռեկորդակիրներ Յուրի և Արթուր Սաքունց եղբայրներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է աշխարհի ռեկորդակիրներ Յուրի և Արթուր Սաքունց եղբայրներին:
Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է մարզիկներին՝ սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտում սահմանած նոր ռեկորդների կապակցությամբ, որոնք տղաները նվիրել են Արցախի Հանրապետության օրվան: Յուրի Սաքունցը ձեռքերի վրա հենված դիրքում ատամներով քաշելով տեղից շարժել է 4տ 100 կգ քաշով ավտոմեքենան, իսկ Արթուր Սաքունցին հաջողվել է ատամներով քաշելով տեղից շարժել 12տ քաշով ավտոբուսը:
Նախագահ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել մարզիկներին և նշել, որ մարզական նման կարևոր միջոցառումները մեծապես նպաստում են Արցախի ճանաչելության բարձրացմանը ողջ աշխարհում:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ ռազմահայրենասիրության, երիտասարդության, սպորտի և զբոսաշրջության նախարար Սամվել Շահրամանյանը:

The republic's President congratulated the sportsmen on setting new records at the Stepanakert Stepan Shahoumyan stadium which they devoted to the Artsakh Republic Day.
In a position leaning on hands Youri Saqunts pulled a 4 ton 100 kg car with his teeth and Arthur Saqunts succeeded in pulling a 12 ton bus with his teeth.
President Harutyunyan congratulated the sportsmen and noted that such important sport events positively impact on raising the recognition of Artsakh in the whole world.
The meeting was attended by minister of Military Patriotic Upbringing, Youth, Sports and Tourism Samvel Shahramanyan.