«Yerevan Jazz Fest»-ն այս տարի կմեկնարկի Բերդ քաղաքում
Ջազի հայկական ասոցիացիան, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ, սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 15։00-ից մինչև ուշ գիշեր Բերդ քաղաքի «Սորաններ» դենդրոպարկում իսկական տոն կնվիրի ջազի սիրահարներին, փոխանցում է Aysor.am-ը։
«Թիկունքը՝ մշակույթ. անսահման ջազ սահմանում» խորագրի ներքո անցկացվող բացօթյա միջոցառմանը հանդես կգան Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Արմեն Հյուսնունց), Վահագն Հայրապետյան Տրիոն, MVF Band-ը, The Birds Band-ը, The Rafael Petrossian Quintet-ը, Dialog music project-ը, Կարեն Գրիգորյան Տրիո, Davit Melkonyan Group-ի Personal Opinion project-ը և Samvel Gasparyan Electric Trio։ Մասնակիցները ինքնատիպ ջազային տրամադրություն կնվիրեն սահմանաբնակ հանդիսատեսին և Երևանից ու այլ վայրերից ժամանած հյուրերին։
Նշենք, որ միջոցառման մուտքն ազատ է։ Իրադարձության ընթացքում կպահպանվեն հակահամաճարակային բոլոր սահմանված կանոնները։
Նշենք, որ «Yerevan Jazz Fest» միջազգային փառատոնն անցկացվում է արդեն 6-րդ տարին։ Փառատոնի շրջանակում ամեն տարի իրականացվում են տարաբնույթ համերգներ՝ արտերկրից Հայաստան ժամանած հայտնի արտիստների և տեղի ճանաչում վայելող կոլեկտիվների մասնակցությամբ:

Yerevan Jazz Fest стартует в Тавуше многочасовой концертной программой
Армянская ассоциация джаза при содействии Министерства образования, науки, культуры и спорта РА, 13 сентября с 15:00 и до поздней ночи в дендропарке "Сораны" города Берд подарит настоящий праздник любителям джаза. Перед зрителями выступят Государственный джаз-оркестр Армении (художественный руководитель и дирижер Армен Уснунц), трио Ваагна Айрапетяна, MVF Band, The Birds Band, The Rafael Petrossian Quintet, Dialog Music Project, трио Карен Григорян, Personal Opinion Project Davit Melkonyan Group и Samvel Gasparyan Electric Trio. Вход на мероприятие свободный. В ходе мероприятия будут соблюдены все установленные противоэпидемические правила.
Отметим, что Международный фестиваль Yerevan Jazz Fest проводится уже шестой год. В рамках фестиваля традиционно проводятся различные концерты с участием местных и зарубежных артистов и коллективов.
Добавим, что накануне в городе Берд стартовал Международный музыкальный фестиваль "Ереванские перспективы". Решение об этом было принято с учетом победных июльских боев в Тавуше.