Պուտինն ու Լուկաշենկոն Սոչիում կբանակցեն «դեմ առ դեմ» ձևաչափով
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր աշխատանքային այցով ժամանելու է Ռուսաստանի Դաշնություն։ Այս մասին հաղորդում է ԲԵԼՏԱ-ն՝ հղում անելով Բելառուսի առաջնորդի մամուլի ծառայությանը։
Սոչիում կայանալու է բելառուսական պետության ղեկավարի հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Բանակցություններն ընթանալու են «դեմ առ դեմ» ձևաչափով։
Երկրների առաջնորդները քննարկելու են տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացման վիճակն ու հեռանկարները, միութենական հարաբերությունների թեման, կքննարկեն միջազգային խնդիրները և տարածաշրջանային իրավիճակը, առաջացող մարտահրավերներին համատեղ արձագանքման հարցերը։

Путин и Лукашенко проведут в Сочи переговоры в формате "один на один"
Президент Белоруссии Александр Лукашенко вылетел в Россию на переговоры, сообщает приближенный к властям страны Telegram-канал "Пул первого", передает РБК.
Лукашенко встретится с российским президентом Владимиром Путиным в формате "один на один", передает БелТа со ссылкой на пресс-службу белорусского лидера. Встреча пройдет в Сочи.
В ходе переговоров стороны обсудят "состояние и перспективы развития двустороннего сотрудничества в различных сферах, тематику союзных отношений", а также "рассмотрят международную проблематику и ситуацию в регионе, вопросы совместного реагирования на возникающие вызовы", передает агентство.
Это первый зарубежный визит Лукашенко после президентских выборов 9 августа, после которых в стране идут массовые акции протеста.