Մոսկվայի և Պեկինի միասնությունն «ամուր է ինչպես ժայռը». Չինաստանի ԱԳ նախարար
Մոսկվայի և Պեկինի միասնությունն «ամուր է ինչպես ժայռը», ոչ մի արտաքին գործոն չի կարողանա ազդել երկու երկրների ռազմավարական փոխգործակցության վրա: Այս մասին Չինաստանի արտգործնախարար Վան Ին հայտարարել է «Սինհուա» գործակալությանը տված հարցազրույցում՝ ամփոփելով Ռուսաստան կատարած այցը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Բարեկամությունն անխախտ է: «…» Անկայուն և մշտապես փոփոխվող միջազգային իրադրության պայմաններում ռուս-չինական ամուր հարաբերություններն էլ ավելի մեծ նշանակություն ունեն տարածաշրջանային և միջազգային խաղաղությանն ու անվտանգությանն աջակցելու համար»,-ասել է նա:
Չինաստանի ԱԳ նախարարի խոսքով՝ կողմերը փոխհամաձայնության են հասել երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և միջազգային ու տարածաշրջանային մարտահրավերներին հակազդելու հարցում:

В МИД Китая заявили о крепкой "как скала" сплоченности с Россией
Сплоченность Москвы и Пекина "прочна как скала", никакие внешние факторы не смогут повлиять на стратегическое взаимодействие двух стран, заявил в интервью агентству Синьхуа министр иностранных дел Китая Ван И по итогам визита в Россию, передает РИА Новости
"Дружба нерушима. <...> В условиях шаткой и постоянно меняющейся международной обстановки прочные российско-китайские отношения имеют еще большее значение для поддержания регионального и международного мира и безопасности", - сказал он.
Глава китайского МИД добавил, что это была первая после начала пандемии личная встреча с российским коллегой Сергеем Лавровым и стороны достигли консенсуса относительно укрепления двусторонних отношений и реагирования на международные и региональные вызовы.