Քննարկվել է ՀԱԷԿ-ի 2-րդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի կրկնակի երկարացման հարցը
«Հայաստանի ատոմային էլեկտրական» ՓԲԸ և «Ռուսատոմ սերվիս» ԲԸ ընկերությունների միջև տեսակոնֆերանսի ձևաչափով տեղի է ունեցել  խորհրդակցություն: Տեսակոնֆերանսի ընթացքում քննարկվել է թիվ 2 էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի կրկնակի երկարացման հարցը (2026 թվականից հետո): Այս մասին հաղորդվում է Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայանի կայքում:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ներածական խոսքով հանդես են եկել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանը և «Ռուսատոմ սերվիս» ԲԸ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Սալկովը:
Քննարկվել են 2020 թվականի ընթացքում ՀԱԷԿ-ի թիվ 2 էներգաբլոկի Շահագործման ժամկետի երկարացման (ՇԺԵ) ծրագրով իրականացված աշխատանքների միջանկյալ արդյունքները և 2021 թվականի ընթացքում սարքավորումների և համակարգերի արդիականացման աշխատանքների պլանը.

Обсужден вопрос повторного продления срока эксплуатации 2-го энергоблока ААЭС
В формате видеоконференции состоялось совещание ЗАО "Атомная электростанция Армении" и АО "Росатом Сервис". В ходе видеоконференции был обсужден вопрос повторного продления срока эксплуатации энергоблока № 2 (после 2026 года).
Об этом стало известно из сообщения на сайте атомной электростанции Армении.
В сообщении отмечается, что со вступительным словом выступили и. о. генерального директора ЗАО "Атомная электростанция Армении" Эдуард Мартиросян и генеральный директор АО "Росатом Сервис" Евгений Салков.
Были обсуждены промежуточные результаты работ, осуществленных по программе продления срока эксплуатации 2-го энергоблока ААЭС в течение 2020 года и план работ по модернизации оборудования и систем в течение 2021 года: