Այսօրվա մարտահրավերները մեկ անգամ ևս վերահաստատում են մեր գործընկերության կարևորությունը» Դոլանդ Թրամփը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
Մեծ ուրախությամբ շնորհավորում եմ Ձեզ Սեպտեմբերի 21-ի՝ Ձեր երկրի Անկախության տոնի առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության անկախության ձեռքբերմանը հաջորդած 29 տարիների ընթացքում Միացյալ Նահանգները եղել է հայ ժողովրդի կողքին ու աջակցել է ժամանակակից ժողովրդավարության կառուցմանը և տնտեսական զարգացմանն ուղղված Ձեր ջանքերին: Մենք պատրաստ ենք շարունակել համագործակցությունը մեր ընդհանուր շահերի, այդ թվում՝ երկկողմ առևտրի ու ներդրումների ընդլայնման, իրավունքի գերակայության ամրապնդման, տարածաշրջանային կայունության և Ձեր երկրի ինքնիշխանությանը սատարելու տիրույթներում:
Այսօրվա մարտահրավերները մեկ անգամ ևս վերահաստատում են մեր գործընկերության կարևորությունը: Հայ և ամերիկացի ժողովուրդների միջև կապերն անհերքելիորեն ամուր են ու տևական՝ լինի դա միասնաբար նոր կորոնավիրուսի գլոբալ համավարակին դիմակայելիս, թե Աֆղանստանի կամ Կոսովոյի միջազգային խաղաղապահ գործողություններում կողք կողքի ծառայելիս:
Այս առանձնահատուկ օրվա առթիվ Ձեզ մաղթում ենք ամենայն բարիք և անհամբերությամբ սպասում մեր բարեկամության ամրապնդմանն առաջիկա տարվա ընթացքում»,- ասված է ԱՄՆ նախագահի շնորհավորական ուղերձում։

Today’s Challenges Reaffirm the Importance of our Partnership: Donald Trump Congratulates Nikol Pashinyan
U.S. President Donald Trump has sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the 29th anniversary of Republic of Armenia’s independence.
It gives me great pleasure to congratulate you on September 21 - the Independence Day of your country
Over the past 29 years of Armenia’s independence, the United States has been standing by the Armenian people and supported your efforts to build a modern democracy and ensure economic development. We are prepared to continue cooperating in the areas of mutual interest, including the expansion of bilateral trade and investment exchanges, the furtherance of the rule of law, regional stability, and the strengthening of your country’s sovereignty.
Today’s challenges reaffirm the importance of our partnership. The Armenian and American peoples boast strong and enduring ties, be it in the face of a new global pandemic or in the side-by-side international peacekeeping operations in Afghanistan or Kosovo.
On this special day, we wish you all the best and look forward to strengthening our friendship over the coming year,” the U.S. President said in his congratulatory message.