Կանադայի գեներալ-նահանգապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի գեներալ-նահանգապետ Ժուլի Պայետը: Նա Կանադայի ժողովրդի անունից իր շնորհավորանքներն է հղել նախագահ Սարգսյանին , Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին և նշել, որ Կանադան ակնկալում է խորացնել Հայաստանի հետ գործընկերությունը:
«Տասնյակ հազարավոր կանադացիներ կարող են իրենց արմատները գտնել Հայաստանում: Նրանց ներդրումը օգնել է Կանադան դարձնել բարեկեցիկ, կենսունակ և բաց երկիր, ինչպիսին այն այսօր է»,-մասնավորապես նշվում է Ժուլի Պայետի ուղերձում:
Կանադայի գեներալ-նահանգապետը նաև ընդգծել է կորոնավիրուսի համավարակի տարածման դեմ համատեղ պայքարելու և առաջացած մարտահրավերներին համատեղ դիմակայելու կարևորությունը:

Армена Саркисяна поздравила Генерал-губернатор Канады
Президенту Республики Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю Праздника Независимости направила Генерал-губернатор Канады Жюли Пейетт. От имени народа Канады и от себя лично она высказала свои поздравления Президенту Саркисяну, народу Республики Армения и отметила, что Канада настроена на углубление партнёрских отношений с Арменией.
"Десятки тысяч канадцев могут найти свои корни в Армении. Их вклад помог превратить Канаду в благополучную, жизнеспособную и открытую страну, каковой она является сегодня", - отмечено, в частности, в послании Жюли Пейетт.
Генерал-губернатор Канады также подчеркнула важность совместной борьбы с распространением пандемии коронавируса и объединения усилий, чтобы противостоять возникшим вызовам.