Մոսկվան Արցախյան հարցի բոլոր ներքին և արտաքին դերակատարներին զսպվածության կոչ է անում
Մոսկվան Արցախյան հարցի բոլոր ներքին և արտաքին դերակատարներին զսպվածության կոչ է անում: Այս մասին, ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, լրագրողներին ասել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն:
«Կոչ ենք անում բոլոր ներքին և արտաքին խաղացողներին առավելագույն զսպվածություն ցուցաբերել, այդ թվում՝ հռետորաբանության առումով: Այժմ կարևոր է առավելագույն զգույշ լինեն, որպեսզի անհապաղ հասնենք նրան, որ հրադադար հաստատվի և կողմերը վերադառնան բանակցային սեղանի շուրջ»,- ասել է նա:
«Ռուսաստանը, որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ, ակտիվ մասնակցում է այդ գործընթացին 1991թ-ից: Մենք մտադիր ենք շարունակել շփումները բոլոր գործընկերների հետ»,- հավելել է փոխնախարարը:

МИД России призвал всех игроков к максимальной сдержанности по ситуации в Карабахе
Москва призывает всех внешних и внутренних игроков проявлять максимальную сдержанность по ситуации в Нагорном Карабахе. Как передает ТАСС, об этом заявил в понедельник журналистам замглавы МИД РФ Андрей Руденко.
"Призываем всех внешних и внутренних игроков проявлять максимальную сдержанность, в том числе в плане риторики. Сейчас важно быть максимально осторожными, чтобы незамедлительно добиться прекращения огня и возвращения сторон за стол переговоров", - сказал он.
"Россия в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ активно участвует в этом процессе с 1991 года. Мы намерены продолжить контакты со всеми партнерами", - добавил замглавы МИД РФ.