Ղարաբաղի շուրջ բանակցությունները նախարարների մակարդակով կսկսվեն Երևանի ժամանակով 16:00-ին
Ղարաբաղի շուրջ ԱԳ նախարարների մակարդակով բանակցությունները կսկսվեն Մոսկվայում ժամը 15:00-ին (Երևանի ժամանակով 16:00): Այս մասին, ինչպես փոխանցում է РИА Новости-ն, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել էր, որ ուրբաթ Մոսկվայում կանցկացվեն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խորհրդակցություններ  ԱԳ նախարարների մակարդակով:
«Արտաքին գործերի նախարարները ժամանում են Մոսկվա, և այսօր նրանք կսկսեն աշխատել Ռուսաստանի արտգործնախարար Լավրովի հետ: Մենք ակնկալում ենք, որ այս հանդիպումը կսկսվի ցերեկվա ժամը երեքին», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը:

Стало известно время начала переговоров по Карабаху в Москве
Переговоры по Нагорному Карабаху на уровне глав МИД начнутся в Москве в 15.00 (мск.). Об этом, как передает РИА Новости, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Ранее официальный представитель МИД РФ Мария Захарова сообщила, что консультации Азербайджана и Армении в Москве пойдут на уровне министров иностранных дел в пятницу.
"Министры иностранных дел прибывают в Москву, и сегодня они начнут работу с министром иностранных дел России Лавровым. Ожидаем начало этой встречи в три часа дня", - сказал Песков журналистам.