Արայիկ Հարությունյանը Ջալալ Հարությունյանին է հանձնել գեներալ-լեյտենանտի զինվորական ուսադիրները (տեսանյութ)
ՊԲ բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայությամբ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նախարար Ջալալ Հարությունյանին է հանձնել գեներալ-լեյտենանտի զինվորական ուսադիրները:
«Այսօր այցելել եմ Պաշտպանության բանակի մարտական կառավարման կենտրոն և բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայությամբ նախարար Ջալալ Հարությունյանին հանձնել գեներալ-լեյտենանտի զինվորական ուսադիրները: Պատերազմն, իհարկե, չի ավարտվել, բայց այն մարտունակության, արհեստավարժության, վճռականության և հայրենասիրության բարձր մակարդակը, որն ունի մեր բանակը, վստահություն և ոգևորություն է ներշնչում:

Artsakh Republic President Handed Over the Military Shoulder Straps of the Lieutenant-General to Minister Jalal Harutyunyan
Artsakh’s Defense Minister Jalal Harutyunyan has been conferred the military rank of lieutenant-general. Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan handed over the military shoulder straps of the lieutenant-general to Minister Jalal Harutyunyan.
Visited today the Combat Management Center of the Defense Army and in the presence of a high-ranking command staff, handed over the military shoulder straps of the lieutenant-general to Minister Jalal Harutyunyan.  The war, of course, is not over, but the high level of combat efficiency, professionalism, determination, patriotism that our army possesses, inspires confidence and encouragement.