Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Լուսադեմին թշնամական ուժերը, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել են հրթիռահրետանային հարվածները խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ: Առավել ինտենսիվ հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու ուղղությամբ դիմել են համարժեք գործողությունների:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:

В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранилась относительно стабильная напряженность
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранилась относительно стабильная напряженность. Существенных изменений в оперативно-тактической обстановке не зафиксировано, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
"На рассвете вражеские силы, в очередной раз нарушив гуманитарное перемирие, возобновили ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам.
Наиболее интенсивные удары были нанесены по гражданской инфраструктуре Степанакерта и Шуши.
Подразделения Армии обороны НКР осуществили адекватные действия для подавления огня противника.
В настоящее время оперативно-тактическая ситуация находится под контролем подразделений Армии обороны", - отмечается в сообщении.