Թրամփը հաստատել է, որ կմասնակցի բանավեճերին
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կմասնակցի դեմոկրատ թեկնածու Ջոզեֆ Բայդենի հետ բանավեճերին, թեև այդ բանավեճերի նոր կանոնները համարում է անարդարացի:
Նորամուծության համաձայն՝ մասնակիցներից մեկի միկրոֆոնը կանջատվի երկու րոպեի ընթացքում, որը նրա ընդդիմախոսին տրված կլլինի բանավեճերը վարողի պատասխանի համար: Ընդհանուր առմամբ երեկոյի ընթացքում գործող նախագահի և նրա մրցակցի միրոֆոններն անջատված կլինեն վեցական անգամ: Այն բանից հետո, երբ քաղաքական գործիչներն ավարտեն իրենց դիրքորշման շարադրումը վեց թեմաներնից յուրքանչյուրի վերաբերյալ դրա համար հատկացված երկու րոպեի ընթացքում, վարողը նրանց թույլ կտա սկսել բանավեճը:
«Ես կմասնակցեմ: Ես միայն կարծում եմ, որ դա շատ անարդարացի է,- հոկտեմբերի 19-ի երեկոյան ասել է Թրամփն ուղևորության ժամանակ իրեն ուղեկցող՝ Սպիտակ տան մամուլի միավորմանը:- Կմասնակցեմ, բայց դա շատ անարդարացի է, որ նրանք (Նախագահական բանավեճերի անկախ հանձնաժողվը) փոխել են թեմաները, և կրկին մեզ մոտ կլինի բացարձակ կանխակալ վարող»:
Հիշեցնենք՝ նախագահական ընտրություններից առաջ վերջին հեռուստաբանավեճերը նշանակված են հոկտեմբերի 22-ին Նեշվիլում (Թենեսիի նահանգ):

President Donald Trump plans to attend Thursday’s debate with Democratic nominee Joe Biden despite rule changes — opposed by his campaign — that are meant to foster more ordered discussions, APnews reports.
Trump campaign manager Bill Stepien says Trump “is committed to debating Joe Biden regardless of last minute rule changes from the biased commission in their latest attempt to provide advantage to their favored candidate.”
The nonpartisan Commission on Presidential Debates announced Monday that the second and final debate between the two candidates will have each nominee muted while the other delivers his two-minute remarks at the outset of each of the six debate topics. The remainder of each 15-minute block will be open discussion, without any muting, the commission said.
The move is meant to prevent a repeat of the inaugural debate three weeks ago when the two candidates, but mostly Trump, interrupted each other repeatedly.