Նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Բրյուսել
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նախագահ Սարգսյանի հանդիպումները ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի, Եվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ:
Հանդիպումները տեղի են ունենալու նախագահ Սարգսյանի նախաձեռնությամբ:
Եվրոպական կառույցների ղեկավարների հետ Հայաստանի նախագահը նախատեսում է քննարկել Արցախի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի և դրանում Թուրքիայի բացահայտ ներգրավվածության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության սահմանային բնակավայրերի նկատմամբ ադրբեջանական կողմից հրետակոծման փաստերը:
Ակնկալվում է, որ ՆԱՏՕ-ի և եվրոպական կառույցների ղեկավարության կողմից կարվի հնարավոր ամեն ինչ՝ Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի անդամ Թուրքիայի կողմից ռազմական գործողությունները դադարեցնելու համար, ինչը հնարավորություն կտա կյանքի կոչել հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:

President Armen Sarkissian Will Conduct a Working Visit to Brussels
During the visit, President Sarkissian is expected to meet with the Secretary General of NATO Jens Stoltenberg, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Josep Borrell, President of the European Council Charles Michel, other high level officials. The meetings were initiated by President Armen Sarkissian.
The President of Armenia will discuss with the heads of European structures issues related to the military aggression unleashed by Azerbaijan against the Republic of Artsakh and the explicit involvement of Turkey, as well as the facts of bombing and shelling by Azerbaijan of the settlements on the border of the Republic of Armenia.
It is expected that the leadership of NATO and European structures will do everything possible to stop military aggression of Azerbaijan and NATO member Turkey which will allow to call to life agreements related to the ceasefire.