Եթե Ղարաբաղում 30 տարի բանակցություններ են ընթանում, բայց օգուտ չկա, դա դեռ չի նշանակում, որ պետք է կրակել. ՌԴ նախագահ
Ռուսաստանի և Թուրքիայի դիրքորոշումները Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակի շուրջ չեն համընկնում, բայց դա չի նշանակում, որ անհրաժեշտ է կրակել, անհրաժեշտ է փոխզիջում փնտրել, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
«Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ մեր դիրքորոշումները չեն համընկնում, քանի որ մենք կարծում ենք, որ ի վերջո անհրաժեշտ է լուծել այսպիսի վիճահարույց հարցերը ոչ թե ուժի, ոչ զենքի, այլ դիվանագիտական ձևով բանակցությունների սեղանի շուրջ», - ասել է Պուտինը «Վալդայ» միջազգային քննարկումների ակումբի հանդիպման ժամանակ:
«Այո, իհարկե, կարելի է ասել, որ այնտեղ երեսուն տարի բանակցություններ են ընթանում, բայց օգուտ չկա: Դե, ինչ, իմ կարծիքով, սա չի նշանակում, որ պետք է սկսել կրակել», - ասել է նա:

Если в Карабахе 30 лет идут переговоры, а толку нет, но это не значит, что нужно начать стрелять: президент РФ
Позиции России и Турции по ситуации на Южном Кавказе не совпадают, но это не означает, что необходимо стрелять, нужно искать компромисс, заявил президент РФ Владимир Путин, передает Aysor.am.
"По ситуации на Южном Кавказе наши позиции не совпадают, потому что мы полагаем, что все-таки решать спорные вопросы подобного рода нужно не с помощью силы, не с помощью оружия, а в дипломатическом ключе, за столом переговоров", - сказал Путин в четверг в ходе дискуссии на заседании Международного дискуссионного клуба "Валдай".
"Да, конечно, - подчеркнул Путин, - можно сказать, что там уже тридцать лет идут переговоры, а толку никакого нет. Ну, что ж, на мой взгляд, это не значит, что нужно начать стрелять".