Այս բարդ ժամանակներում աղոթում եմ ձեզ համար. Մել Գիբսոնն աջակցել է հայերին (տեսանյութ)
Հոլիվուդյան դերասան և ռեժիսոր Մել Գիբսոնը Արցախում պատերազմի մասին ուղերձ է հղել ու հայտարարել, որ աղոթում է ինչպես ամբողջ հայության, այնպես էլ հակամարտության խաղաղ լուծման համար։ RTVI-ը հրապարակել է նրա կարծիքն Արցախում պատերազմի մասին, փոխանցում է News.am։
«Խորը ցավով տեղեկացա հայկական Արցախում հակամարտության վերջին սրման մասին։ Ես այստեղ՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում, բազմաթիվ հայ ընկերներ ունեմ, և նրանք պատմում են իրենց տառապանքի, մտերիմների կորստի մասին։
Ես շատ եմ հարգում հայ ազգին՝ շատ ամուր ու մեծահոգի։ Նա ստիպված է եղել հսկայական դժվարությունների բախվել։ Ինչպես գիտենք դուք և ես, այդ մարդկանց կարողություններն անսահման են։
Այս բարդ ժամանակներում աղոթում եմ ձեզ համար։ Նաև աղոթում եմ, որ խաղաղ լուծում գտնվի։ Եվ որ հզոր տերությունները միջամտեն ու ճանաչեն ստեղծված իրավիճակը։ Ես հույս ունեմ, որ դուք խաղաղության կհանգեք։

Я очень уважаю армянский народ - очень стойкий и великодушный: Мел Гибсон (видео)
Голливудский актер и режиссер Мел Гибсон выступил с обращением о войне в Арцахе и заявил, что молится как за весь армянский народ, так и за мирное разрешение конфликта в целом. RTVI публикует его мнение по поводу конфликта в Нагорном Карабахе, передает News.am.
"Привет. Это Мел Гибсон. С глубокой печалью узнал о недавнем обострении конфликта в армянском Арцахе. У меня много друзей армян здесь, в Соединенных Штатах Америки, и они рассказывают о своих страданиях, о потере близких.
Я очень уважаю армянский народ — очень стойкий и великодушный. Ему пришлось столкнуться с огромными трудностями. Способности этих людей, как вы и я знаем, безграничны.
Я молюсь за вас в эти трудные времена. И я также молюсь, чтобы было достигнуто мирное решение. И чтобы великие державы вмешались и признали сложившуюся ситуацию. Я надеюсь, что вы придете к миру.
Друзья, оставайтесь сильными, продолжайте делать свое дело, и да благословит вас Бог", — сказал актер.