Արցախյան կարգավորման գործընթացը չի կարող մրցակցության դաշտ լինել․ Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է Վաշինգտոնում Արցախյան  հարցի շուրջ ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Սթիվեն Բիգանի հետ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունները, հաղորդում է Gazeta-ն:
Նա ասել է, որ սուր փուլում գտնվող ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը չի կարող և չպետք է մրցակցության դաշտ լինի: Նա նշել է, որ Մոսկվան պատրաստ է ողջունել ցանկացած քայլ, որը կօգնի կանխել պատերազմը:
«Ուշադիր հետևում ենք իրավիճակին և նախկին պես կարծում ենք, որ այդ խնդրի խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի»,-ասել է Պեսկովը:

Kremlin Closely Follows The Situation At The Line Of Contact In Nagorno Karabakh
The Kremlin closely follows the situation in Nagorno Karabakh and reiterates that there can’t be an alternative to a peaceful solution to the conflict, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov told reporters, Armenpress reports.
"We now continue to closely follow the situation at the line of contact of the conflicting sides. As before, we find that there can’t be any other resolution to that problem other than a peaceful one," Peskov said.
A new humanitarian ceasefire, facilitated by the US, was supposed to come into force at 08:00 local time on October 26.