Մինչև հոկտեմբերի 26-ը ներառյալ Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական բնակավայրերի թիրախավորման հետևանքով սպանվել է 39 խաղաղ բնակիչ․ Արցախի ՄԻՊ
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի կողմից իրականացվող փաստահավաք առաքելության արդյունքներով թարմացվել են սեպտեմբերի 27-ից Արցախի քաղաքացիական բնակչության դեմ ադրբեջանական հանցագործությունների հետևանքների վերաբերյալ տվյալները: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՄԻՊ աշխատակազմը։
Մինչև հոկտեմբերի 26-ը ներառյալ Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական բնակավայրերի թիրախավորման արդյունքում սպանվել է ընդհանուր 39 խաղաղ բնակիչ, որից 1 մանկահասակ աղջիկ, 7 կին և 31 տղամարդ: Մարմնական վնասվածքներ է ստացել ընդհանուր առմամբ 122 մարդ, որից 102 անձ ստացել է լուրջ վնասվածքներ: Վերջիններից 83-ը արական, իսկ 19-ը` իգական սեռի քաղաքացիներ են:
Արցախի Հանրապետության 150 բնակավայրերին հասցվել է նյութական մեծ վնաս, մասնավորապես՝ 11600 մասնավոր անշարժ գույք, 1600 մասնավոր շարժական գույք, 2100 ենթակառուցվածքներ, հանրային և արտադրական նշանակության օբյեկտներ:

39 Civilians Killed, 122 Wounded as a Result of Azerbaijani Aggression: Artsakh Ombudsman
Based on the results of the fact-finding mission, the staff of the Artsakh Human Rights Ombudsman updated the information on the consequences of the Azerbaijani crimes against the Artsakh civilian population since September 27.
As of October 26, a total of 39 civilians have been killed - a little girl, 7 women, and 31 men. A total of 122 people were wounded, of which 102 received serious injuries: 83 of them are male and 19 are female citizens.
150 peaceful settlements of the Artsakh Republic were severely damaged, in particular, 11600 private immovable property, 1600 private movable property, 2100 infrastructures, public and industrial objects.