Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը․ Արցախի ՊՆ
Ներկա պահին թշնամական ուժերը համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծում են Ստեփանակերտ, Շուշի և Մարտակերտ քաղաքները:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հակառակորդը, հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական և սովորութային իրավունքների պահանջները, կրակի տակ է առել բացառապես խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետևանքով քաղքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը: Իրադրության հետագա լարման համար ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի հանցագործ ղեկավարությունը.

Военно-политическое руководство Азербайджана осуществляет очередное военное преступление: минобороны Арцаха
Азербайджанские ВС в настоящее время обстреливают из РСЗО "Смерч" города Степанакерт, Шуши и Мартакерт. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
В очередной раз нарушив требования норм международного гуманитарного права, противник таргетирует исключительно мирные населенные пункты, в результате чего есть пострадавшие среди мирного населения.
Военно-политическое руководство Азербайджана осуществляет очередное военное преступление. Всю ответственность за дальнейшую эскалацию ситуации полностью несет преступное руководство Азербайджана.